DJ Ketan

GTFCKD Retrospection Night

Bio

4BeCome1 (4press)

Pod jménem 4BeCome1 můžete najít pražského DJe Ketana, který v roce 2014 založil i stejnojmenný DJ live projekt a v roce 2016 postupně upouští od dosavadního „DJ Ketan“ a vystupuje už pod jménem 4BeCome1 s hudebníky, ale i bez nich. 

4BeCome1 je kromě jiného zakladatelem DJské skupiny CRW DJS (dříve Vychytane.cz Djs Crew), která jako jediná v naší republice sdružuje podobné live projekty. S projektem (jehož členy jsou Flautistar, Skibinskyy, Dudu Morais Drums a další hudebníci s různými hudebními nástroji), ale i sám, hostuje na nespočtu hudebních událostí napříč celou naší republikou, ale i v zahraničí. Mohli jste ho potkat na festivalech jako Mácháč, Open Air festival (Panenský Týnec), Sázavafest, United Islands of Prague, Votvírák, Air festival, Beats for Love, Mezi Ploty, Metronome festival Prague a nespočtu lokálních festivalech, nebo ve vyhlášených českých klubech od Chapeau Rouge, přes Roxy, Cross a Duplex, až po pláže v Chorvatsku, nebo undergroundové kluby v Polsku a Slovensku.
Jeho vlastní eventy menšího charakteru a projekty, které neúnavně pořádá již mnoho let především v Praze, jsou vždy zárukou zajímavého hudebního zážitku se stále novými hosty. Je také autorem mnoha originálních party konceptů a spolupracuje s nespočtem organizací, festivalů a klubů napříč celou naší republikou. Osobitý mix Deep, Tech, Latino, Minimal a Dub House music v jeho podání si nespletete. Stále častěji ho ale můžete potkávat i na akcích, kde uslyšíte ElectroJazz/Swing/Soul/Funk, který poslední roky velmi rád hraje.


Spojení živých hudebníků a jeho kreativní DJské práce dalo vzniknout projektu 4Become1 (dříve Ketan&Band). Jeho cílem bylo nabídnout veřejnosti profesionální vystoupení, které by vybočovalo z řad klasických DJs setů. Což se mu díky skvělým vstupům live hudebníků daří! Postupně se ke spolu - zakládajících členům, kterými byli multiinstrumentalista Flautistar (příčná flétna, dechové nástroje, samplery) a Rishin (perkuse), přidal běloruský hudební mág  Bohdan Skibinskyy (klarinet, sax, flétna). V létě 2017 rozšiřuje tým brazilský perkusivní guru Dudu Morais.
Slyšet ho ale můžete v doprovodu i dalších hudebních kolegů, MCs a vokalistek s kterými experimentuje již od roku 2006, kdy MC Katrin alias K3N (RU) se svým drsným štěkavým projevem, byla po jeho boku nejdéle.

 

 

 

Dj Ketan/4BeCome1 – biografie / historie

Všestranný DJ hrající převážně funky/tech/deep/tribal/latino/dirty/minimal/dub a classic House, ale také Lounge music jako např. Nu-jazz, electro swing/jazz/soul/funk a hiphop s prvky jazzu. Jeho slabost pro house music 90´ a 20´let dala vzniknout jeho pravidelným večerům RETROSPECTION!!NIGHT, na které si zval po více jak 4 roky hosty nejrůznějších hudebních stylů jak z Čech tak i ze zahraničí. „Retronight“ jste mohli pravidelně navštěvovat v pražském paláci Akropolis a v musicpubech Lemirage. V roce 2012 Ketan s RetroNight skončil a již se plně věnoval jen akci GTFCKD (Get-F*ck*d). Ta se po úspěšné premiéře v září roku 2010 rozšířila na GTFCKD Djs Marathon na který zval několikrát do roka desítky Djs. Putovní marathon, který se, mimo jiné, snažil dokázat, že užívat si taneční akce již od odpoledních hodin, není nic neobvyklého. Obě tyto akce již nepořádá. V roce 2015 se do Akropolis vrací, se svou novou pravidelnou akcí MoOn:Sherry, která nabrala skvělé tempo a i v roce 2018 jí stále můžete navštěvovat. Další pravidelný večírek vzniká v roce 2016 v návaznosti na MoOn:Sherry pro klub Radost FX a dostavá jméno MoOn:FX.

Poprvé se za DJský pult (tehdy osazený ještě obyčejnými CD přehrávači zn. Technics) postavil na přelomu roku 1997/98. Už ale mnohem dříve (95/96) zkoušel hrát na diskotékách a lokálních akcích, kde se seznamoval s triky míchání dvou skladeb dohromady pomocí přehrávače kazet (dvojčete), čímž tehdy bavil slušně navštěvované a hudebně nezařaditelné večírky. Bylo to šílené, ale naopak nezapomenutelné v celém slova smyslu. Experimenty s tehdy pro něj absolutním neznámem v podobě D´n´B a kolekcemi hardcore techna Thunderdome (které už pouštěl ze zmiňovaných CD přehrávačů) lidé jednoduše hltali. V momentě kdy se jeho hudební zaměření začalo tříbit, začal již na profesionálních gramofonech pilovat ten pravý DJing a poznávat kouzlo mixu. Až v roce 2009/10 postupně opouští gramofony a začíná aktivně využívat profesionální Djské CD přehrávače a digitální mašinky.

Dříve se Ketan prezentoval jako člen různých neúspěšných a nefungujících crew a uskupení. Sám se začal prezentovat až od roku 2005. Od poloviny následujícího desetiletí průběžně experimentoval s vokalistkami, z nichž Mc Katrin alias K3N (RU) zůstala jeho hudební partnerkou nejdéle. Od roku 2009 Ketan spolupracoval s vynikajícím perkusistou a bubeníkem Rishinem a s flétnistou a multiinstrumentalistou Flautistarem, kteří s ním vystupovali live na ne-jen jeho rezidentních večerech a skvěle doplňovali jeho DJské sety. Na jaře roku 2010 vzniká za podpory těchto dvou skvělých hudebníků projekt Dj Ketan with Band!, což byl v té době stále jen "pracovní název" celého uskupení a to kvůli velmi dlouhému názvu, v případě hraní všech 3 členů. Jeho dalšími hudebními kolegy se v druhé polovině roku 2012 stávají skvělý jazzový trumpetista ze Spojených států Tom Levecchia, který vystupoval s projektem jen velmi krátce a úžasný běloruský hudebník Bohdan Skybinskyy hrající na různé dechové nástroje, včetně klarinetu a zobcové flétny, které jsou jeho dominantou. V roce 2013 přibývají do „rodiny“ další skvělý perkusionisti, jimiž jsou Dan Petkevič a Jan Stiborek z hudebního uskupení U-Prag (v té době již zakládající člen Rishin s projektem prakticky nevystupuje) a posouvají celý projekt ještě dál. Jan a Dan vystupují s projektem velmi málo a jen na vybraných akcích. V roce 2017 rozšiřuje tým brazilský perkusivní guru Dudu Morais, který perfektně vyplnil místo po chybějících perkusácích a záhy se stává jeho nejčastějším doprovodem.
Tím se projekt konečně ustálý a v prosinci 2014 dostává oficiálně jméno 4Become1.

V roce 2018 je pevným základem projektu 4Become1 DJ Ketan, Skibinsky (clarinet/flute/sax/samplers) a Dudu Morais Drums. Ostatní hudebníci vystupují s projektem na vybraných akcích. Je to z důvodu velkého profesního vytížení všech spolupracujících kolegů.

Nicméně jsou to právě oni, živý hudebníci, jenž ze Dj setů 4BeCome1, dělají naprosto jiný hudební zážitek.

Ketan aka 4BeCome1 si za dobu svého působení na taneční scéně zahrál na velkém množství akcí, které by už dnes ani nebylo možné spočítat. Čechy má procestované všemi směry a v Praze je jen málo klubů, kde ještě nehrál. Mnohokrát zavítal se svou energickou show na letní hudební festivaly, lokální open airy, nebo i za hranice (Slovensko, Polsko, Chorvatsko). V roce 2009 se zúčastnil také djské soutěže DJ Masters, kde postoupil do semifinále mezi 26 nejlepších ze 100 zúčastněných a skončil v první desítce. Je také zakladatelem DJského uskupení CRW DJs (dříve Vychytane.cz Djs Crew) a je autorem mnoha originálních party konceptů. Spolupracuje s nespočtem organizací napříč celou naší republikou a jeho eventy menšího charakteru jsou vždy zárukou kvalitního hudebního zážitku.

 

MoOn:Sherry

Nový pravidelný večírek, který Ketan pořádá opět pro legendární pražský palác Akropolis (jako v dřívějších letech Retro:Night) od března roku 2015. Úžasná premiéra, která v klubu proběhla v rámci Žižkovské noci byla památeční. Plný klub do sedmé hodiny ranní a nálada tak skvělá, že se nikomu nechtělo domů. Párty pořádá ve spolupráci s Vychytane.cz Djs crew, kterou založil začátkem roku 2015 a kam se přidávájí nezávislí a nikým vázaní umělci.
Po pár dílech se MoON:Sherry rozrůstá na obě stagee (Divadelní bar i Malá scéna) a nabízí tak velké hudební vyžití pro všechny návštěvníky klubu. Akci stále pořádá.

 

MoOn:FX

Od února 2016 začíná Ketan pořádat pravidelné mejdany i v dalším legendárním pražském klubu, kterým je Radost FX. Tento klub je opravdovou house legendou, klub který psal historii české taneční elektronické scény, kde se vystřídalo takových zvučných jmen, že by to nešlo ani spočíst. Zde také se svou Vychytane.cz Djs crew dostává na starost Lounge bar i hlavní sál a zaměřuje se striktně na live projekty a pečlivě vybírané hosty z našich i ze zahraničí. Akce ale po 5 dílech skončila změnou managamentu klubu.

 

RETROSPECTION!! NIGHT

Akce vznikla v hlavě Dje Ketana v dubnu roku 2009. Dohnala ho k tomu jeho láska k starší klubové taneční muzice. Repertoár, z kterého Ketan vždy čerpal, byl hlavně z let 1996 a novější, nicméně postupem času se díky hostům akce rozrůstala jak o různé hudební styly, tak o rozdílné roky vydání jednotlivých tracků. Tím vznikali zvukově velmi kreativní večery, kdy se tyto rozdílné zvuky setkávaly v praxi. Koncepce celého večera ale nemyslela jen na různé období taneční hudby. Prostor zde dostávali mladí talentovaní djs, djane a producenti, kteří si na akcích mohli vyzkoušet, jak bude publikum na jejich vystoupení reagovat. Tato praktika se velice osvědčila a u návštěvníků byla oblíbená. Akce jako taková se stala několikrát i lukrativní afterparty po velkých koncertech (Parov Stelar band, Cartonage ad.).

Akce měla kromě svého rezidenta i několik pravidelných supportérů, kterými byli kromě několika opakujících se djů také vokalistka a mc Katrin (RU), která svým hlasem stavěla párty do úplně jiného rozměru. Zjistila ale, že jí více vyhovuje vystupování v oblasti dnb, tak se po smutné rozlučce přestala akcí zúčastňovat. Čas šel dále a Retro-night také. Kromě mnoha hostů jak z Čech, tak i ze zahraničí, přibyli další pravidelní hosté, kteří vždy úžasně Dje Ketana doplňovali. Dva skvělí hudebníci s neuvěřitelným citem pro hudbu a načasování svých vstupů. Flautistar se svojí překrásnou flétnou a dalšími dechovými nástroji a Richard Mader alias Rishin s ďábelsky rychlými prsty s perkusi. Tím ale vznikl i nový hudební subjekt. Dj + perkuse + flétna. Tato kombinace byla natolik divoká, že se rozrostla i mimo Retrospection!!night a dala vzniknout projektu Dj Ketan with Band! (později 4Become1). Aktuálně již Ketan tuto párty nepořádá. 

GTFCKD a GTFCKD DJS MARATHON

Get-F*cked vznikla v dubnu roku 2010 jako nová pravidelná akce DJe Ketana pro bývalý klub Kostel v Praze na Staroměstském náměstí. Z mediálních důvodů, se musela ale akce mírně přejmenovat, protože při rádio rozhovorech a mediální propagaci dělal název akce všem trochu problém. Ubralo se několik písmen a vzniká GTFCKD. Tato akce návštěvníkům nabídla pestrý hudební zážitek ve více hudebních stylech, doprovodný program a dech beroucí vizualizace od předních domácích a zahraničních VJs. Od září 2011 se GTFCKD rozšířila také o DJs Marathon. Realizační tým párty GTFCKD měl na každý díl přichystaného zajímavého hosta nebo hudební projekt. Lidé se vždy těšili na zahraniční headlinery a na kvalitní support českých djs. Aby si vybrali z velkého množství tanečních stylů všichni, bylo vždy součástí akcí více hudebních stageí se zaměřením na různé hudební styly. První GTFCKD párty se konaly v roce 2010 v pražském klubu Kostel na Staroměstském náměstí, poté v klubu Lávka, jenž se stal jejich domovem na dva zrealizované díly, a kde vystoupili např. Corvin Dalek nebo Afrika Islam, první zahraniční hosté GTFCKD. Poté se GTFCKD rozšířila o Djs Marathon.

Samotný DJs Marathon odstartoval 3. září 2011 na Výstavišti Holešovice, jako 5. díl GTFCKD. Celý marathon navštívilo více jak 1500 lidí. Na každém marathonu se představila plejáda českých, ale i zahraničních DJs a to vždy v hodinových setech. Další GTFCKD DJs Marathon se konal o rok později v květnu 2012 v úžasném atomovém krytu Cover Place v Praze, kde již vystupovalo 48 DJs na třech podiích. Poslední GTFCKD párty se konala v květnu 2013 v pražském klubu Roxy, kde byla akce znovu velmi originálním způsobem zpracována a kde se již konali taneční soutěže a exhibice jedné z nejlepších českých tanečních škol za doprovodu live projektů a DJů s live hudebníky.

Akce je aktuálně, jak se říká, v šuplíku, ale není vyloučeno, že se v budoucnu DJs Marathon, nebo samotná GTFCKD akce v režii Ketana týmu na klubové scéně zase objeví.

SPOLUPRACUJÍCÍ HUDEBNÍCI

BOHDAN SKIBINSKYY (BLR) - KLARINET, ZOBCOVÁ FLÉTNA, SAX

Obrázek bohdan.jpgKlarinetistu Bohdana z lvovského kraje můžete vidět zářit vedle nejednoho pražského DJe. Hlavním odběratelem jeho energie je momentálně balkánská kapela Circus Problem. Absolvoval AMU ve Lvově, kde hrál v symfonickém orchestru.  Ovládá klarinet, flétny a všemu dodává skvělý drive pomocí nášlapných efektorů a samplerů. Bohdana můžete vidět vedle Ketana skoro pořád, je to jeho nejčastější doprovod a člen projektu 4Become1.

 

 

Dudu Morais Drums (BRA)

Je brazilský perkusista, zpěvák a konstruktér perkusivních nástrojů. Leader pražské latinskoamerické hudební scény, který spolupracoval například s Yvonne Sanchez, živými salsa projekty a je stálým a oblíbeným spoluhráčem DJů napříč všemi žánry od funku po drum'n'bass. V roce 2017 se stává dalším členem projektu 4BeCome1 a dostává se na čelo nejčastějších doprovodných hudebníků tohoto projektu.

 

RISHIN (CZ) - PERCUSSIONIST

Obrázek rishin-2.jpgPerkusionista Rishin se pohybuje na poli elektronické taneční hudby již delší dobu (mimo jiné support pro Corvina Daleka, Africa Islam, Rob Birch). Na hraní s dj's ho baví kontrast lidského groovu a stroje. Při vystoupení kombinuje elektronické (Roland drumpad) a klasické perkuse (bonga, kanjira, darbuka atd.) s cílem dosáhnout invenčního zvuku & adekvátní intenzity. V současnosti také hraje v kapele Red Velvet. Rishin je spolu-zakladatelem projektu 4Become1 (dříve Ketan&Band). Aktuálně již s projektem nevystupuje, ale místo si zde plně zaslouží!

 

 

  

FLAUTISTAR (CZ/SK) - MULTIINSTRUMENTALISTA / PŘÍČNÁ FLÉTNA, SAX, SAMPLER, AKAI

Obrázek flautistar.jpgNeuvěřitelně flexibilní a improvizačně bohatý hudebník, ovládající mnoho hudebních i elektronických nástrojů. Jako doprovod pro svá vystoupení si ho zve mnoho českých djs. Ne jednou doprovázel i zahraniční producenty na jejich vystoupeních v ČR. Mnoho času tráví i na Slovensku s perlami slovenské taneční scény. Zakladatel a provozovatel studia UTR. Flautistara uvidíte s projektem především na větších open air i klubových událostech.

 

 

 

JAN STIBOREK A DAN PETKEVIČ


Obrázek u-prag-drummers.jpg

 Jan Stiborek a Daniel Petkevič, jsou dva skvělý perkusionisti z elektronické kapely U-Prag. Vystupují v live projektu Dje Slatera (Slater & Urban Legends). Jejich um a hudební profesionalitu využívá občas i projekt 4Become1 na vybraných hudebních událostech.